Paskelbti geriausi statybinės technikos operatoriai Baltijos šalyse

Šių metų rugsėjo 6–8 d. Marupėje, Latvijoje, vyko pirmosios Baltijos šalių operatorių varžybos, kurias organizavo „Avesco“ – „Cat“  statybinės technikos atstovai Baltijos šalyse. Konkurso dalyviai, sunkiosios technikos operatoriai iš Latvijos, Lietuvos ir Estijos, ne tik varžėsi dėl geriausio specialisto titulo, bet ir dalijosi patirtimi su kolegomis iš kaimyninių šalių bei sužinojo naujausią aktualią informaciją. 

Varžybose dalyvavo 60 operatorių iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Kiekvienos dienos pabaigoje buvo apdovanojami trys geriausiai pasirodę dalyviai. Galiausiai buvo išrinkta po vieną dalyvį iš kiekvienos Baltijos šalies, surinkusį mažiausiai baudos taškų per visą varžybų laikotarpį, kuriems buvo įteiktas Didysis prizas – kelionė trims asmenims į Malagoje esantį „Caterpillar MDLC“, vieną iš pažangiausių mokymo ir demonstravimo centrų pasaulyje. Puikių rezultatų pasiekė ir konkursą laimėjo Normunds Švābs iš „Conexus Baltic Grid“ (Latvija), Ainer Aksiim iš „Kopasellid OÜ“ (Estija) ir Edvinas Jakavičius iš UAB „Raguvile“ (Lietuva).

„Tai buvo trečiosios operatorių varžybos, kuriose teko dalyvauti, 2014 metais vykusiose Lietuvos operatorių varžybose net užėmiau antrąją vietą“, – Pasakojo Edvinas Jakavičius, nugalėtojas iš Lietuvos. „Jaučiuosi puikiai tapęs nugalėtoju, nors žinau, kad galėjau rungtis įveikti dar greičiau. Iš tiesų man labai patiko renginys, tokių iniciatyvų galėtų vykti ir daugiau. Darbas su statybine technika yra ne tik mano kasdienis darbas bet ir hobis, todėl labai smagu išbandyti savo jėgas. Tikrai nepraleisiu progos dalyvauti ir sekantį kartą.“, pridūrė E.  Jakavičius.

Operatoriai turėjo galimybę išbandyti tiek didesnės, tiek ir mažesnės technikos modelius, kurios nenaudoja kasdienėje veikloje. Didžiausias varžybų iššūkis buvo netradicinės užduotys, su kuriomis operatoriai savo darbe nesusiduria. Dalyviai turėjo pasitelkti žinias, sukauptą patirtį ir kūrybiškumą kad technikos pagalba galėtų atlikti neįprastus veiksmus, pavyzdžiui, kaušu perstumti mažus daiktus, griebtuvo tipo kaušu pastatyti bokštą iš padangų, teleskopiniu krautuvu perkelti kibirą su vandeniu iš vienos vietos į kitą ar žaisti krepšinį su ratiniu ekskavatoriumi. Šios užduotys atskleidė, kad profesionalus operatorius yra lankstus naujovėms, atidus smulkmenoms, ir greitai prisitaikantis prie sudėtingų sąlygų.

„Per šias tris dienas turėjome įveikti ne vieną iššūkį ir labai džiaugiamės savo rezultatais. Patys sau įrodėme, kad operatorių varžybas galima rengti ne tik latviams, atstovams iš Lietuvos ir Estijos renginys taip pat įdomus“, pasakoja Regiono vadovas Latvijoje Jānis Vīksna.

Operatorių varžybos Latvijoje organizuotos jau devintą kartą, kurios spėjo tapti kasmetiniu tradiciniu renginiu Latvijoje. Šiais metais buvo nuspręsta rengti tarptautines varžybas ir pakviesti geriausius specialistus iš visų trijų Baltijos šalių – Latvijos, Lietuvos ir Estijos.

„Kiti metai bus ypatingi, nes vyks jubiliejinės, dešimtosios varžybos. Mes, dirbantys „Avesco“, esame pasirengę tobulinti ir plėsti renginio programą, kad tai taptų vienu iš pagrindinių renginių, susijusių su „Caterpillar“ technika Baltijos šalyse 2018 metais.“, sako Rinkodaros vadovė Baltijos šalyse Zane Zolmane.


Remėjai:


Cat® Phones, Buvbaze.lv. Mascus.lv, Mascus.lt

 

Pirmos dienos rezultatai

Pirmąją varžybų dieną geriausius rezultatus rodė dalyviai iš Latvijos

 

  • 1 vieta Gatis Vilmanis „CEMEX“
  • 2 vieta Oskars „Baumestars SIA Uceni“
  • 3 vieta Ivo Libans „Ģenerāluzņēmējs“

Paspauskite ant lentelės, kad pamatytumėte rezultatus:

Antros dienos rezultatai

Antrąją lenktynių dieną geriausius rezultatus parodė Latvijos ir Estijos dalyviai

 

  • 1 vieta Normunds Švābs „Conexus Baltic Grid“
  • 2 vieta Jüri Kukk „Helalmer“
  • 3 vieta Dainis Buivids „Conexus Baltic Grid“

Paspauskite ant lentelės, kad pamatytumėte rezultatus:

Trečios dienos rezultatai

Trečią varžybų dieną geriausius rezultatus rodė operatoriai iš Estijos

 

  • 1 vieta Ainer Aksiim  „Kopasellid“
  • 2 vieta Herki Peiker „AAB Ekskavaator“
  • 3 vieta  Mihkel Merjel „Kopasellid“

Paspauskite ant lentelės, kad pamatytumėte rezultatus:

Apdovanojimai

Išrinkti trys dalyviai, po vieną iš kiekvienos Baltijos šalies, kurie varžybų metu parodė geriausią rezultatą, jie apdovanoti kelione dviem asmenims į Malagoje esantį „Caterpillar MDLC“, vieną šiuolaikiškiausių mokymų ir parodų centrų pasaulyje. Papildomas prizas – kelionė vienam asmeniui į Ispaniją – įteiktas kompanijoms, kurioms atstovavo „Grand Prix“ nugalėtojai.

Taip pat kasdien buvo apdovanojami trys operatoriai, pasiekę geriausius dienos rezultatus, jiems buvo įteikti „Cat“ telefonai ir kiti netikėti prizai.